The Chilli Doctor Aji Amarillo mash 200 ml

Velmi prodávaný produkt The Chilli Doctor Aji Amarillo mash 200 od společnosti s dlouholetou tradicí The Chilli Doctor jednoduše seženete momentálně za super cenu. Teď za akční cenu 239 Kč. EAN: 8595660100143
The Chilli Doctor Aji Amarillo
239 Dostupnost: SKLADEM
Ověřit dostupnost

Popis produktu

The Chilli Doctor Aji Amarillo mash 200 ml

Papričky Aji Amarille si zamilujete především pro jejich netradiční ovocný chuťový profil, který je jiný než u většiny druhů. Aji Amarille mají zářivou tmavě žlutou až oranžovou barvu a voní po hroznech. Chuť je méně štiplavá a výrazně ovocná s dotekem manga a marakuji. 

Rozhodně doporučujeme jako ideální volbu pro začátečníky, kteří se však nechtějí ochudit o exotický zážitek z objevování rozmanitých chutí chilli.

Využití: Tyto peruánské papričky se díky své výrazné květinové a ovocné vůni hodí do lehkých letních jídel, zeleninových salátů nebo pokrmů z kořenové zeleniny. Skvěle doplňují mořské plody, ryby nebo rizota. Čerstvé se používají na dochucení ovocné salsy nebo omáček. I jednoduchému jídlu dodají překvapivou a nečekanou chuť. V Peru jsou tradičně přidávány do místních specialit, jako je např. jihoamerické rybí ceviche nebo peruánské dušené hovězí.

Co je chilli mash? Čerstvé chilli papričky se rozdrtí spolu se solí a nechají se fermentovat(kvasit) po dobu 2-6 měsíců. Výtažek z kůže, semínek a dužiny společně poskytne intenzivní a bohatou chuť. Občas se přidá ocet kvůli zastavení fermentace, ale jinak chilli mashe neobsahují žádné jiné látky či konzervanty. Používá se na další zpracování k výrobě omáček, sals, dipů, do jídel, pokrmů a mnoho dalšího.

Pálivost: cca 5 000 – 15 000 SHU

Složení: Aji Amarillo chilli papričky, sůl 9-14%, kys. octová 3%.

Země původu: Peru
Tekutý mash ze žlutých chilli papriček Aji Amarillo vám skvěle dochutí pokrmy.