The Chilli Doctor Chipotle mash 200 ml

Tento kvalitní a žádaný výrobek The Chilli Doctor Chipotle mash pocházející od značky The Chilli Doctor najdete zrovna výhodně. Nyní za akční cenu 199 Kč. EAN: 8595660100051
The Chilli Doctor Chipotle
199 Dostupnost: SKLADEM
Ověřit dostupnost

Popis produktu

The Chilli Doctor Chipotle mash 200 ml

Chilli mash Chipotle z vynikajících uzených papriček.

Chipotle mají tmavě hnědou až černou barvu a výraznou kouřovou chuť se sladkými podtóny čokolády a ořechů. Právě chuť ořechů získávají tyto papričky díky pekanovému dřevu, na kterém se ty pravé udí. Jedinečná je také jejich sladko-uzená vůně.

Paprička je slabě hřejivá. Se svou pálivostí okolo 10,000 – 23,000 SHU je srovnatelná např. s francouzskou papričkou Espelette, mexickou Guajillo, maďarskou feferonkou nebo s omáčkou Tabasco.

Využití: Díky svému aroma a chuti bývají Chipotle dominantní ingrediencí mnoha mexických jídel. Jejich výraznou chuť oceníte také v marinádách na grilování, v salsa omáčkách, v nakládané zelenině nebo v různých dipech.

Co je chilli mash? Čerstvé chilli papričky se rozdrtí spolu se solí a nechají se fermentovat(kvasit) po dobu 2-6 měsíců. Výtažek z kůže, semínek a dužiny společně poskytne intenzivní a bohatou chuť. Občas se přidá ocet kvůli zastavení fermentace, ale jinak chilli mashe neobsahují žádné jiné látky či konzervanty. Používá se na další zpracování k výrobě omáček, sals, dipů, do jídel, pokrmů a mnoho dalšího.

Pálivost: cca 10 000 – 20 000 SHU

Složení: Chipotle chilli papričky, sůl max. 11,5%, kyselina octová 4-6%

Země původu: USA
Chilli mash Chipotle z vynikajících uzených papriček, se sladkou chutí.