The Chilli Doctor Chipotle prášek 9 g

Oblíbený kousek The Chilli Doctor Chipotle od společnosti s výborným jménem The Chilli Doctor dostanete bezpečně online extra se slevou! Akční ceny již od 59 Kč. EAN: 8595660102086
The Chilli Doctor Chipotle prášek 9
59 Dostupnost: SKLADEM
Ověřit dostupnost

Popis produktu

The Chilli Doctor Chipotle prášek 9 g

Chipotle mají tmavě hnědou až černou barvu a výraznou kouřovou chuť se sladkými podtóny čokolády a ořechů. Právě chuť ořechů získávají tyto papričky díky pekanovému dřevu, na kterém se ty pravé udí. Jedinečná je také jejich sladko-uzená vůně.

Paprička je slabě hřejivá. Se svou pálivostí okolo 10,000 – 23,000 SHU je srovnatelná např. s francouzskou papričkou Espelette, mexickou Guajillo, maďarskou feferonkou nebo s omáčkou Tabasco.

Využití: Díky svému aroma a chuti bývají Chipotle dominantní ingrediencí mnoha mexických jídel. Mají tlustší slupku, takže pokud do jídla přidáváte papričku celou, jsou vhodnější spíše na pomalu vařená a dušená jídla. Dochutit s nimi můžete hovězí, kuřecí nebo vepřové steaky. Skvěle se doplňují s fazolemi, čočkou a vejci. Jejich výraznou chuť oceníte také v marinádách na grilování, v salsa omáčkách, v nakládané zelenině nebo v různých dipech.

Pálivost: cca 10 000 SHU

Složení: Chipotle(uzené jalapeno) chilli papričky 100%

Země původu: Mexiko
Prášek z uzených chilli papriček Chipotle. Papričky jsou vyuzené, nejsou přidána umělá aromata!