The Chilli Doctor Naga Bhut Jolokia mash 100 ml

Zajímavý výrobek The Chilli Doctor Naga Bhut Jolokia od známého dodavatele The Chilli Doctor máte možnost nakoupit zde v bezva akci. Nabídky již od 199 Kč. EAN: 8595660100068
The Chilli Doctor Naga
199 Dostupnost: SKLADEM
Ověřit dostupnost

Popis produktu

The Chilli Doctor Naga Bhut Jolokia mash 100 ml

Špičatá hvězda mezi papričkami. Její pálivost dosahuje až 1,041,427 SHU. Až do roku 2007 byla po dlouhou dobu tato paprička považována za nejpálivější ze všech. Byla první, která překročila hranici 1 miliónu SHU a způsobila tím ve světě pořádný poprask. O pět let později byla v Jižní Karolíně zkřížena s červenou papričkou Habanero, čímž vznikla současná držitelka oficiálního rekordu v nejpálivější papričce světa, vyšlechtěná Carolina Reaper s pálivostí jednou tak větší, než má samotná Bhut Jolokia.

Pokud si na tuto intenzivně pálivou záležitost troufnete, již v prvních okamžicích ucítíte svěží ovocnou chuť připomínající zelená jablka a meruňky.

Využití: Bhut Jolokia papričky dodají dlouhotrvající hřejivou jiskru nejrůznějším omáčkám, chutney, kari pokrmům, pizze nebo kuřecímu masu. Výborně se hodí na kvašenou zeleninu, takže až budete příště nakládat třeba okurky nebo zelí, nezapomeňte přidat špetku této papričky.

Co je chilli mash? Čerstvé chilli papričky se rozdrtí spolu se solí a nechají se fermentovat(kvasit) po dobu 2-6 měsíců. Výtažek z kůže, semínek a dužiny společně poskytne intenzivní a bohatou chuť. Občas se přidá ocet kvůli zastavení fermentace, ale jinak chilli mashe neobsahují žádné jiné látky či konzervanty. Používá se na další zpracování k výrobě omáček, sals, dipů, do jídel, pokrmů a mnoho dalšího.

Pálivost: cca 1 000 000 SHU

Složení: Naga jolokia chilli papričky, sůl 14-17%

Země původu: Peru
Chilli mash z čerstvých chilli papriček Naga jolokia známých také jako Bhut jolokia.