The Chilli Doctor Naga Bhut Jolokia vločky 10 g

Tento velmi žádaný produkt The Chilli Doctor Naga Bhut od výrobce s dlouholetou historií The Chilli Doctor snadno získáte v naší aktuální nabídce téměř zdarma. Ve skvělé akci za 99 Kč. EAN: 8595660103120
The Chilli Doctor Naga Bhut
99 Dostupnost: SKLADEM
Ověřit dostupnost

Popis produktu

The Chilli Doctor Naga Bhut Jolokia vločky 10 g

Špičatá hvězda mezi papričkami. Její pálivost dosahuje až 1 041 427 SHU. Až do roku 2007 byla po dlouhou dobu tato paprička považována za nejpálivější ze všech. Byla první, která překročila hranici 1 miliónu SHU a způsobila tím ve světě pořádný poprask. O pět let později byla v Jižní Karolíně zkřížena s červenou papričkou Habanero, čímž vznikla současná držitelka oficiálního rekordu v nejpálivější papričce světa, vyšlechtěná Carolina Reaper s pálivostí jednou tak větší, než má samotná Bhut Jolokia. Že se ve světě chilli překonává jedna pálivost za druhu svědčí i fakt, že od roku 2016 již není Bhut Jolokia ani v první desítce nejpálivějších.

Nenechte se ovšem tímto příběhem jedné překonané papričky zmást. Její intenzivní a dlouho trvající pálivost zamotá (a zavaří) hlavu nejednomu chilli profíkovi.

Využití: Pokud si na tuto intenzivně pálivou záležitost troufnete, již v prvních okamžicích ucítíte svěží ovocnou chuť připomínající zelená jablka a meruňky. Bhut Jolokia papričky dodají dlouhotrvající hřejivou jiskru nejrůznějším omáčkám, chutney, kari pokrmům, pizze nebo kuřecímu masu. Výborně se hodí na kvašenou zeleninu, takže až budete příště nakládat třeba okurky nebo zelí, nezapomeňte přidat špetku této papričky.

Pálivost: až 1 000 000 SHU

Složení: Naga Jolokia chilli papričky 100 %

Země původu: Indie
Vločky z chilli papriček Naga Bhut Jolokia známých také jako Bhut Jolokia.