The Chilli Doctor Pasilla celé 30 g

Tento vynikající kus The Chilli Doctor Pasilla celé 30 od oblíbené značky se zárukou kvality The Chilli Doctor máte možnost získat právě teď u nás za neuvěřitelně výhodnou cenu! Zrovna teď v akci za 89 Kč. EAN: 8595660101126
The Chilli Doctor Pasilla celé
89 Dostupnost: SKLADEM
Ověřit dostupnost

Popis produktu

The Chilli Doctor Pasilla celé 30 g

Vznikají usušením tmavě zelených papriček Chilaca. Slovo „pasilla” je odvozené od španělského slova “pasa”, což doslova znamená “malá rozinka”. A ačkoliv je toto chilli všechno, jenom ne malé, vzhledově i chuťově má k rozinkám blízko. Sušené papričky mají tmavě hnědou až černou barvu a zvrásněný povrch. V jejich sladké chuti lze, kromě podtónů kakaa a bobulovin, opravdu rozpoznat také rozinky.

Mají velice mírnou a příjemnou pálivost okolo 1,000 – 2,500 SHU, což z nich dělá papričku vhodnou pro každodenní vaření a pohoštění i těch, kteří pokrmy z chilli běžně nemusí. Pochází údajně z mexického regionu Puebla (podobně jako Poblano papričky, ze kterých po usušení vznikají Ancho a Mulato).

Využití: V Mexiku jsou spolu s Ancho a Mulato papričkami součástí tzv. “svaté trojice” místní kuchyně. Najdete je především v „mole“ omáčce a enchiladas a v dalších mexických pokrmech, jako jsou burritos nebo quesadillas. Ideálně vyniknou také v krémových omáčkách (zejména v těch podávaných k rybám), v sekané, dušeném hovězím nebo v kukuřičné polévce. Klíčovou roli hrají Pasilla papričky v tradiční mexické specialitě „Taco Soup“, což je hustá polévka s hovězím masem, fazolemi, chilli a kukuřicí, která se servíruje posypaná čedarem a přelitá zakysanou smetanou. Přikusují se k ní tortilla chipsy. Pasilla papričky váš překvapí svou skvělou chutí v kombinaci s kachním masem, fenyklem, ovocem, česnekem, medem, jehněcím, mexickým oreganem nebo houbami a mořskými plody. Zkrátka na své si přijdou milovníci mírně pálivého chilli s podmanivou chutí ve slaných i sladkých jídlech. 

Pálivost: cca 1 000 – 2 500 SHU

Složení: Pasilla chilli papričky 100%

Země původu: Mexico
Celé sušené tmavě zelené chilli papričky Pasilla, které mají sladší chuť.