The Chilli Doctor S17 Teja celé sušená 30 g

Hodně žádaný výrobek The Chilli Doctor S17 Teja s osvědčenou značkou The Chilli Doctor snadno pořídíte právě dnes za výborné peníze. V současnosti pořídíte za cenu 49 Kč. EAN: 8595660101164
The Chilli Doctor S17 Teja celé
49 Dostupnost: SKLADEM
Ověřit dostupnost

Popis produktu

The Chilli Doctor S17 Teja celé sušená 30 g

Indická pálivá smršť, bez které se neobejde žádné správné kari. Nebo jakékoliv zdejší tradiční jídlo. V Indii totiž patří toto chilli mezi nejpálivější a ve světě k tomu nejvyhledávanějšímu.

S17 spadají do skupiny kultivarů indických papriček Guntur chilli (nazvané podle stejnojmenného regionu v provincii Andhra Pradesh, kde se pěstují), která zahrnuje více kultivarů červených papriček podobně výrazné chuti i pálivosti (například S4 Guntur Sannam, 273 chilli a další). 

Využití: Papričky Teja jsou nepostradatelnou součástí mnoha indických, thajských, čínských i amerických jídel, ale jejich výrazná chuť a intenzivní pálivost je oblíbená úplně po celém světě. Kromě kari a různých asijských masových a zeleninových pánví si jejich chuť určitě zamilujete v polévkách nebo dušených masových pokrmech. Do kuřecího kari potom doporučujeme přidat kokosové mléko a mák. Teja papričky tyto ingredience krásně zvýrazní a skvěle doplní svou pálivostí. Celé sušené papričky Teja je pro jejich další zpracování a zvýraznění chuti nejlepší krátce orestovat na mírně zahřáté pánvi (cca 20–30 sekund) a rehydratovat namočením do horké vody asi na 20 minut. Takto upravené je můžete snadno rozmačkat nebo rozmixovat a použít jako základ pro pálivé omáčky, pyré, salsy apod.

Pálivost: 50 000–100 000 SHU

Složení: S17 Teja odrůdy Capsicum annuum

Země původu: Indie
Celé sušené chilli papričky „S17“ Teja.