The Chilli Doctor S4 chilli celé 30 g

Exkluzivní produkt The Chilli Doctor S4 chilli celé od kvalitní značky The Chilli Doctor pořídíte u nás nyní skutečně levně! Nyní můžete mít za 49 Kč. EAN: 8595660101171
The Chilli Doctor S4
49 Dostupnost: SKLADEM
Ověřit dostupnost

Popis produktu

The Chilli Doctor S4 chilli celé 30 g

Čerstvé je na trhu nejčastěji najdete pod označením „S-4“, sušené potom jako „S-334“. Obecně se jim říká Guntum Sannam. Spadají totiž do skupiny červených indických papriček Guntur chilli (nazvané podle stejnojmenného regionu v provincii Andhra Pradesh, kde se pěstují), která zahrnuje více kultivarů červených papriček podobně výrazné chuti i pálivosti (například S17 Teja, 273 chilli a další). Slovo „sannam“ znamená „dlouhý“ nebo také „tenký“.

Využití: Indické papričky Guntur Sannam jsou nepostradatelnou součástí mnoha tradičních asijských jídel. Oblíbené jsou především v indické, thajské a čínské kuchyni. Určitě doporučujeme po vzoru místních kuchařů přidat plátky těchto chilli papriček do rýže. Skvěle vyniknou v kari, asijských masových a zeleninových pánvích, v polévkách nebo v dušených masových pokrmech. Celé sušené papričky Guntur Sannam je pro jejich další zpracování a zvýraznění chuti nejlepší krátce orestovat na mírně zahřáté pánvi (cca 20–30 sekund) a rehydratovat namočením do horké vody asi na 20 minut. Takto upravené je můžete snadno rozmačkat nebo rozmixovat a použít jako základ pro výrobu pálivé omáčky nebo salsy.

Pálivost: cca 30 000–50 000 SHU

Země původu: Indie
Celé sušené chilli papričky nazývané „S4“, se střední pálivostí.