The Chilli Doctor Trinidad Scorpion Moruga prášek 9 g

Exkluzivní výrobek The Chilli Doctor Trinidad od předního výrobce The Chilli Doctor snadno naleznete tady nyní za výhodnou cenu. Akční cena již od 129 Kč. EAN: 8595660102161
The Chilli Doctor Trinidad
129 Dostupnost: SKLADEM
Ověřit dostupnost

Popis produktu

The Chilli Doctor Trinidad Scorpion Moruga prášek 9 g

S touhle ohnivou karibskou ďáblicí si vyzkoušíte, co znamená překročit u chilli papričky hranici 2 miliony na Scovilleho stupnici. Už samotné slovo scorpion nevěstí pro nezkušené chilli začátečníky nic dobrého. Milovníkům extrémně pálivého chilli ovšem říkáme: “Směle, ale opatrně do toho!”

V roce 2012 ji Chile Pepper Institu (spadající pod Státní univerzitu v Novém Mexiku) potvrdil jako nejpálivější na světě a zároveň první, která překonala hranici 2,000,000 SHU. Bohužel, Guinnessova kniha rekordů této papričce nepřála, a za nejpálivější ze všech ji nikdy oficiálně nepotvrdila. Slávy by si stejně moc dlouho neužila. Hned o rok později totiž přišla na svět Carolina Reaper, která si své prvenství drží dodnes.

Využití: Papričku můžete použít mletou, celou nebo v podobě pasty či pyré jako základní surovinu pro mnohá vařená i studená jídla a omáčky. Skvěle vynikne v marinádě na pálivá kuřecí křidélka a jiné barbecue masové pochoutky. Díky své sladké květinové chuti je vhodná do všech sladko-pálivých dipů a pokrmů.

Nezapomeňte, že Trinidad Scorpion Moruga je asi 10krát pálivější než Habanero papričky. Takže s dávkováním to raději moc nepřehánějte.

Pálivost: cca 1 200 000 – 2 500 000 SHU

Země původu: Taiwan
Pozor – Trinidad Scorpion Moruga je jedna z nejpálivějších papriček na světě.